Poczta kurier

Poczta kurier Tuchów zamów online

Małopolskie

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Świątniki Górne może być bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Świątniki Górne

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas a także nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Świątniki Górne zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Zazwyczaj termin doręczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu pakunków na pewno dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przez kuriera w prost z naszego mieszkania. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas siły, zwłaszcza jeślipakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest niższa niż płatność za każdą z przesyłek z osobna. W związku z tym gdy potrzebujemy przesyłać znaczące ilości paczek warto skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, kiedy towar który potrzebujemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od nadania normalnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Dobrze pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wody, w związku z tym lepiej nie przybliżać się do granicznej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Świątniki Górne dba żeby wszystkie pakunki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przechylać lub być przygnieciona przez inne opakowania.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Świątniki Górne odbierając paczkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Świątniki Górne .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments